PIKTORFESTÉK - TÉGLAHATÁS: SZÍNBEN SZABADON, KIVITELEZÉSBEN EGYEDI MÓDON

Az otthonszépítésben egyre népszerűbb a természetes anyagok – a fa, a kő, a terméskő – használata. A Platinum Decor meszes
vakolat segítségével élethűen kivitelezhető a terméskő-, a tégla- vagy akár a fakéreghatás, bel- és kültéren egyaránt.

A Platinum Decor kültéri meszes vakolatával és a színezett kőlazúrral az
eredetihez megszólalásig hasonlító téglahatás is könnyedén megvalósítható. A vakolat szálerősített, vízzáró tulajdonsággal rendelkezik, ezért kültéren is bátran megvalósíthatjuk vele elképzeléseinket.
E két tulajdonságának köszönhetően számos kültéri problémára, de akár a terasz felújítására is megoldást kínálhat a Decor termékcsalád ezen tagja.

Nézzünk egy konkrét példát arra, miként használhatjuk ki a kültéri meszes vakolat előnyeit, hogyan valósíthatjuk meg a téglahatást teraszunkon, akár saját magunk is:
Esetünkben egy olyan teraszt újítottunk fel, ahol korábban kb. 1,5 m
magasan betonból felhúzott fal készült, ám a családi ház természetközeli
helyszíne miatt a beton csúf képet adott. A terasz felújításánál szempont volt, hogy a ház jellegéhez passzolva, a természetességet lelopva, a minimál stílusjegyekhez mégis hűen, egy új és tartós teraszt alakítsunk ki.

Bevásárlólista:
 
- Platinum Decor kültéri meszes vakolat;
- színezőtinta;
- glettvas;
- fugakaparó;
- spakli;
- festőhenger és ecset.


A téglahatás elkészítésének lépései:
 
1. Alapozzuk le a felületet, hagyjuk száradni 6-8 órán át.
 
2. Keverjük fel a kültéri meszes vakolatot egy keverőszár segítségével. Vízzel az engedett arányban lazítsuk fel az anyagot, így könnyebb vele dolgozni.

3. Kenjük fel a kültéri meszes vakolatot. Az első réteget vékonyan (ezzel alapot adunk a felületnek), a második réteget már lehet vastagabban – csúsztatott módszerrel vigyük fel. Vízszintes irányba húzzuk a glettvasat.

4. A struktúrát a vakolat felkenésével egy időben alakítsuk ki, a glettvas segítségével.
Plasztikus hatást érhetünk el, ha foltokban visszük fel az anyagot, és az élekkel alakítjuk ki a vakolatszerű hatást. Ennek száradási ideje 24 óra.
 
5. A téglahatás leginkább annak lesz köszönhető, hogy fugákat alakítunk ki. Ehhez a művelethez hagyjuk, hogy a felvitt vakolatunk 90 százalékig megszáradjon, majd vízszintmérő segítségével precízen kimérve véssük bele a fugákat a felületbe.
 
6. Amikor a vakolat megszáradt, elkezdhetjük a kőlazúr színezését. A színt egyedileg alakíthatjuk ki a Platinum Decor színezőtinta segítségével. Árnyalatban és színben is szinte határtalanok a lehetőségeink.
 
7. Kisebb méretű hengerrel vigyük fel a színezett kőlazúrt a felületre.
 
8. Amíg a kőlazúr nedves, egy rongy segítségével átdörzsöljük a falat, egy spaklival is enyhén megkapargathatjuk a felületet.
Ezekkel a praktikákkal fokozhatjuk  a természetes téglahatás kialakítását.